транспортний податок

 

 

УКРАЇНА

ВІННИЦЬКО-ХУТІРСЬКА СІЛЬСЬКА РАДА

Вінницького району Вінницької області

 

 

РІШЕННЯ

 

від 16 лютого 2017 року                            15 сесія 07 скликання

 

 

“ Про внесення змін в рішення 08 сесії 07 скликання

від 27.05.2016 року «Про встановлення на території

Вінницько-Хутірської сільської ради

транспортного податку та затвердження Порядку

його справляння на 2017 рік» “

 

         Відповідно до ч. 1 ст. 59 та керуючись п. 24 ст. 26 Закону України “ Про місцеве самоврядування в Україні “, ст. 10 розділу І ст. 267 Податкового кодексу України, враховуючи Закон №1797-VIIIвід 21.12.2016 року, сільська рада

 

В И Р І Ш И Л А :

1. Внести зміни в рішення 08 сесії 07 скликання Вінницько-Хутірської сільської ради від 27.05.2016 року «Про встановлення на території Вінницько-Хутірської сільської ради транспортного податку та затвердження Порядку його справляння на 2017 рік» та викласти дане рішення в редакції:

«1. Встановити на 2017 рік на території Вінницько-Хутірської сільської ради транспортний податок у розмірі 25000 грн. за кожен легковий автомобіль, з року випуску якого минуло не більше 5 років ( включно ) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового ( звітного ) року.»

2. Затвердити Прядок його справляння згідно з додатком №3.

3. Дане рішення набирає чинності з дня його оприлюднення.

 

 

        

 

Сільський голова                                          Кравченко В.В.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток №3

до рішення 15 сесії 07 скликання Вінницько-Хутірської сільської ради від 16.02.2017 року

 

 

Порядок

справляння транспортного податку

 

  1. Платники податку

           Платниками податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані на території Вінницько-Хутірської сільської ради  згідно з чинним законодавством,  власні легкові автомобілі.

  1. Об’єкт оподаткування

          Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років  ( включно ) та середньо ринкова вартість яких становить понад 325 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового ( звітного ) року. Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику економічного розвитку, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, виходячи з марки, моделі, року випуску, типу двигуна, об’єму циліндрів двигуна, типу коробки переключення передач, пробігу легкового автомобіля та розміщується на його офіційному веб-сайті.

          3.База оподаткування

          Базою оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше 5 років        ( включно ) та середньо ринкова вартість яких становить понад 325 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на  1 січня податкового ( звітного ) року.

          4. Ставка податку

          Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік  у розмірі 25 000 грн. за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до пункту 2 Порядку.

  1. Порядок обчислення суми та сплати податку

Обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб на території Вінницько-Хутірської сільської ради, проводиться Вінницьким відділенням Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області за місцем реєстрації платника податку.

Податкове/ податкові повідомлення-рішення  про сплату  суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилаються (вручаються)  платнику податку органом державної податкової служби за місцем його реєстрації до 1 липня року базового (податкового) періоду (року).

Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Орган державної податкової служби надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

Нарахування податку та надсилання (вручення) податкових повідомлень – рішень про сплату податку фізичним особам – нерезидентам здійснює орган державної податкової служби за місцем реєстрації об’єктів оподаткування, що перебувають у власності таких нерезидентів.

Органи внутрішніх справ зобов’язані до 1 квітня 2017 року, а в подальшому  щомісяця у 10-денний строк  після закінчення календарного місяця  подавати органу державної податкової служби відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

У разі набуття права власності на об’єкт оподаткування протягом року податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

У разі переходу права власності на об’єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється для попереднього власника за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об’єкт оподаткування, а для нового власника — починаючи з місяця, в якому виникло право власності.

Вінницьке відділення Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

У разі спливу п’ятирічного віку легкового автомобіля протягом звітного року, податок сплачується за період з 1 січня цього року до початку місяця,наступного за місяцем, в якому вік такого автомобіля досяг ( досягне ) 5 років.

У разі незаконного заволодіння третьою особою легкового автомобіля, який відповідно  до пункту 2 цього Порядку є об’єктом оподаткування, транспортний податок за такий легковий автомобіль не сплачується з місяця, наступного за місяцем, в якому мав місце факт незаконного заволодіння легкового автомобіля, якщо такий факт підтверджується відповідним документом про внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, виданим уповноваженим державним органом.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику ( законному володільцю ) податок за такий легковий автомобіль сплачується з місяця, в якому легковий автомобіль було повернено відповідно до постанови слідчого, прокурора, чи рішення суду. Платник податку зобов’язаний надати контролюючому органу копію такої постанови ( рішення ) протягом 10 днів з моменту отримання.

У разі незаконного заволодіння третьою особою легкового автомобіля, який відповідно до пункту 2 цього Порядку є об’єктом оподаткування, уточнююча декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У разі повернення легкового автомобіля його власнику, уточнююча декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня складання постанови слідчого, прокурора чи винесення ухвали суду.

Фізичні особи-платники податку мають право звернутися з письмовою заявою до контролюючого органу за місцем своєї реєстрації для проведення звірки даних щодо:

а) об’єкт оподаткування. Що перебувають у власності платника податку;

б) розміру ставки податку;

в) нарахованої суми податку.

У разі виявлення розбіжностей між даними контролюючих органів та даними, підтвердженими платником податку на підставі оригіналів відповідних документів ( зокрема документів, які підтверджують право власності на об’єкт оподаткування, перехід права власності на об’єкт оподаткування, документів, що впливають на середньоринкову вартість легкового автомобіля ), контролюючий орган за місцем реєстрації платника податку проводить перерахунок суми податку і надсилає ( вручає ) йому нове податкове повідомлення-рішення вважається скасованим ( відкликаним ).

Фізичні особи – нерезиденти у порядку, визначеному цим пунктом, звертаються за проведенням звірки даних до контролюючих органів за місцем реєстрації оподаткування.

  1. Податковий період

Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

 

 

 

 

 

 

  1. Строк та порядок сплати податку

6.1. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів  оподаткування і зараховується до бюджету Вінницько-Хутірської сільської ради. згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

6.2. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами — протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами — авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

  1. Строк та порядок подання звітності про обчислення і сплату податку

            Платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до Вінницького відділення Вінницької ОДПІ  ГУ ДФС у Вінницькій області декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 «Податкова декларація (розрахунок)» Податкового кодексу України.

     Щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою – платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

 

 

 

Секретар сільської ради                       Г.Ф.Мришук

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середній курс валют
Валюта
Купівля
Продаж